25 квітня 2024 року у режимі відеоконференції на платформі ZOOM відбулася підсумкова конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Цивільна безпека в умовах воєнного стану» з секції «Техногенно-екологічна безпека». Конкурс проводився Національним університетом цивільного захисту України за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

23 квітня 2024 року на базі кафедри екології та природозахисних технологій факультету ТеСЕТ відбулася ХІ Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасні технології у промисловому виробництві (СТПВ-2024)» за напрямком «Екологія і охорона навколишнього середовища». Конференція проходила в режимі он-лайн за допомогою Google Meet.

20 квітня Сумський державний університет запросив учнів 10-11 класів, студентів коледжів та батьків абітурієнтів на  вже традиційний "День відкритих дверей". Цього разу він пройшов у новому форматі – «швидких побачень» зі спеціальностями.

Доцент кафедри екології та природозахисних технологій, доктор технічних наук Єлізавета Черниш взяла участь в Лісабонських зустрічах за міжнародним проектом "Phosphogypsum Processing to Critical Raw Materials" (PG2CRM), спрямованого на вивчення потенціалу комплексного використання фосфогіпсу з одночасним вирішенням екологічних проблем. Заходи відбувалися 18-20 березня 2024 року на базі Науково-технічної школи NOVA (Університет NOVA в Лісабоні, Португалія).

Колектив кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ з глибоким сумом сприймає безчасну втрату колеги та видатного вченого, професора Шосткинського інституту Сумського державного університету, шанованого члена Спеціалізованої вченої ради Д 55.051.04, доктора технічних наук Володимира Костянтиновича Лукашова. Його внесок у розвиток науки та освіти залишить незгладимий слід в історії нашої кафедри, університету та країни в цілому.

20 лютого 2024 року студенти груп ОС-21 і ТС-21, в рамках вивчення навчальної дисципліни «Ландшафтознавство» (викладач – к.г.н., доц. А.О. Корнус), взяли участь у роботі природничо-краєзнавчої конференції «Природна перлина Лівобережного Полісся», присвяченої 25-річчю створення Деснянсько-Старогутського НПП.

15 лютого 2024 р. відбулося засідання робочої групи з питань водопостачання, водовідведення та управління відходами, яка створена при Агенції регіонального розвитку Сумської області в рамках реалізації Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD за участі доцента кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ Дмитра ЛАЗНЕНКА.

Протягом листопада-грудня 2023 р. доценти кафедри екології та природозахисних технологій доктор технічних наук, доцент Ірина Аблєєва та кандидат технічних наук, доцент Роман Васькін взяли участь у тренінг-курсах з підвищення кваліфікації працівників у секторі біоенергетики у межах проєкту ЄБРР/GEF «Програма управління знаннями для розвитку сталої біоенергетики». Виконавцем проєкту є НТЦ "Біомаса".

З 26 по 29 грудня 2023 року на кафедрі екології та природозахисних технологій Сумського державного університету відбулися засідання Екзаменаційних комісій №43 та №5 із захисту кваліфікаційних робіт магістрів спеціальностей 183 «Технології захисту навколишнього середовища» та 101 «Екологія»  відповідно. Захисти відбулися за затвердженим графіком у режимі відеоконференції на платформі Google Meet.

21 грудня 2023 р. відбулося засідання робочої групи з питань водопостачання, водовідведення та управління відходами, яка створена при Агенції регіонального розвитку Сумської області в рамках реалізації Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD за участі представників кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ.