Світлана АФАНАСІЄВА, начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області

Випускниця кафедри екології та природозахисних технологій 2011 року.

«Я здобула кваліфікацію магістра за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» у 2011 році.

З 2010 року працюю за спеціальністю в Регіональному офісі водних ресурсів у Сумській області. Починала з інженера І категорії, на даний час очолюю відділ водних відносин та басейнової взаємодії.

Протягом 5 років навчання нам постійно доводили перспективність спеціальності у зв’язку з необхідністю адаптації роботи підприємств та державного апарату до європейських вимог, у тому числі в сфері охорони навколишнього природного середовища. Вже після підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС розпочалися монументальні зсуви в бік інтеграції європейського законодавства в українські реалії, до чого залучалась велика кількість закордонних експертів. Після отримання статусу «кандидата в члени ЄС» потрібно вже мати таких експертів у себе, адже переходимо від теорії до практики.

Можу сказати, що державні органи управління дійшли до розуміння необхідності оновлення кадрового складу молодими спеціалістами. Так, наразі працюю в молодому колективі, при цьому вся молодь є випускниками кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ, що не може не тішити. Навіть якщо поглянути ширше на всі держуправління екологічного спрямування міста Суми, видно, що першість «банку кадрів» тривалий час тримає саме СумДУ.

Знання, що дають викладачі кафедри екології та природозахисних технологій, - це хороша база для того, щоб стати затребуваним спеціалістом на промислових підприємствах, в науково-дослідних чи проектних організаціях, управліннях сфери охорони навколишнього природного середовища тощо. Спілкуючись з нещодавніми випускниками кафедри, часто ловлю себе на думці «А у нас такого не було». І в цьому випадку це не дорікання, а факт удосконалення навчального процесу на кафедрі та розширення переліку дисциплін, слідуючи сучасним тенденціям». 

Віталій ЛИТВИН, заступник начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) водних ресурсів Державної екологічної інспекції в Сумській області – старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Сумської області

Випускник кафедри екології та природозахисних технологій 2005 року.

З 2005 по поточний час працює в органах державної влади, які забезпечують контроль за дотриманням природоохоронного законодавства України.

«Навчання на кафедрі надає великий спектр базових теоретичних знань щодо існуючих технологій та передових світових розробок в сфері захисту довкілля, що мають практичне застосування, особливо в рамках здійснення заходів державного нагляду (контролю) в даній сфері.

Практичні заняття, особливо на об’єктах, дають реальне уявлення про суть, механізми та технологічні процеси, що забезпечують зменшення негативного антропогенного впливу на довкілля.

Знання, отримані на кафедрі, є основою для подальшого розвитку спеціалістів, а інтегрованість до базових Європейських програм робить фахівців конкурентоспроможними та відкриває перспективи для роботи як на провідних підприємствах України, так і в міжнародних організаціях».

Місцезнаходження:

ауд. 115, 1-й поверх, центральний корпус

Телефон: +380 (542) 33-12-05

E-mail: [email protected]

Кафедра екології та природозахисних технологій,

Сумський державний університет,

вул. Римського-Корсакова, 2,

м. Суми, Україна, 40007.