Світлана АФАНАСІЄВА, начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області
Випускниця кафедри екології та природозахисних технологій 2011 року.
«Я здобула кваліфікацію магістра за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища» у 2011 році.
З 2010 року працюю за спеціальністю в Регіональному офісі водних ресурсів у Сумській області. Починала з інженера І категорії, на даний час очолюю відділ водних відносин та басейнової взаємодії.
Протягом 5 років навчання нам постійно доводили перспективність спеціальності у зв’язку з необхідністю адаптації роботи підприємств та державного апарату до європейських вимог, у тому числі в сфері охорони навколишнього природного середовища. Вже після підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС розпочалися монументальні зсуви в бік інтеграції європейського законодавства в українські реалії, до чого залучалась велика кількість закордонних експертів. Після отримання статусу «кандидата в члени ЄС» потрібно вже мати таких експертів у себе, адже переходимо від теорії до практики.
Можу сказати, що державні органи управління дійшли до розуміння необхідності оновлення кадрового складу молодими спеціалістами. Так, наразі працюю в молодому колективі, при цьому вся молодь є випускниками кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ, що не може не тішити. Навіть якщо поглянути ширше на всі держуправління екологічного спрямування міста Суми, видно, що першість «банку кадрів» тривалий час тримає саме СумДУ.
Знання, що дають викладачі кафедри екології та природозахисних технологій, - це хороша база для того, щоб стати затребуваним спеціалістом на промислових підприємствах, в науково-дослідних чи проектних організаціях, управліннях сфери охорони навколишнього природного середовища тощо. Спілкуючись з нещодавніми випускниками кафедри, часто ловлю себе на думці «А у нас такого не було». І в цьому випадку це не дорікання, а факт удосконалення навчального процесу на кафедрі та розширення переліку дисциплін, слідуючи сучасним тенденціям».
Віталій ЛИТВИН, заступник начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) водних ресурсів Державної екологічної інспекції в Сумській області – старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Сумської області
Випускник кафедри екології та природозахисних технологій 2005 року.
З 2005 по поточний час працює в органах державної влади, які забезпечують контроль за дотриманням природоохоронного законодавства України.
«Навчання на кафедрі надає великий спектр базових теоретичних знань щодо існуючих технологій та передових світових розробок в сфері захисту довкілля, що мають практичне застосування, особливо в рамках здійснення заходів державного нагляду (контролю) в даній сфері.
Практичні заняття, особливо на об’єктах, дають реальне уявлення про суть, механізми та технологічні процеси, що забезпечують зменшення негативного антропогенного впливу на довкілля.
Знання, отримані на кафедрі, є основою для подальшого розвитку спеціалістів, а інтегрованість до базових Європейських програм робить фахівців конкурентоспроможними та відкриває перспективи для роботи як на провідних підприємствах України, так і в міжнародних організаціях».
Людмила СЄРИХ, менеджер екологічних систем, старший менеджер проектів у відділі розробки документації ТОВ «ЦЕНТР ЕКОЛОГІЇ ТА РОЗВИТКУ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ»
Випускниця кафедри екології та природозахисних технологій 2012 року
«Навчання на кафедрі екології та природозахисних технологій Сумського державного університету стало для мене справжнім трампліном до успішного саморозвитку та кар’єри. Високі стандарти освіти, глибокі знання викладачів, їх цікавий підхід до кожного студента та сучасні методики навчання створюють ідеальне середовище для людей, які прагнуть здобути якісну вищу освіту.
Колектив кафедри – це команда професіоналів, які не тільки діляться своїм досвідом, а й надихають на нові досягнення своїм прикладом. Викладачів нашого вузу, кафедри знають і цінують не тільки у нашому місті та в Україні, але й за кордоном. Тут панує повага до студентів, підтримка та взаємодопомога, що робить процес навчання ще більш комфортним та продуктивним. Програма навчання насичена не тільки теорією, а і практичними заняттями, дослідженнями, екскурсіями, цікавими заходами. З теплотою та посмішкою згадую ці приємні часи.
Ще в 2015-му році, не маючи досвіду, я знайшла роботу екологом завдяки отриманій освіті, знанням, що здобула на кафедрі в СумДУ. Отримані знання – це стійка основа, чітке бачення своїх перспектив на майбутнє, від яких я почала рухатись вгору.
Наразі я працюю на престижній роботі у відомій компанії, де маю чудовий дружній колектив та займаюся цікавою справою, яка приносить мені задоволення. Навчання на кафедрі екології та природозахисних технологій дало мені всі необхідні інструменти для професійного розвитку, можливість реалізувати себе у сфері екології та бути корисною в цьому напрямку. Щиро вдячна викладачам та університету за цей неймовірний час та досвід!»
Юлія ШУПИК, еколог, розробник проєктної і дозвільної документації, керівник проєктного відділу ТОВ «ЦЕНТР ПРАКТИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ»
Випускниця кафедри екології та природозахисних технологій 2018 року
«Кафедра екології та природозахисних технологій Сумського державного університету – це місце, де студенти можуть відчути себе не лише частиною навчального процесу, а й членами великої екологічної спільноти. Дружня і позитивна атмосфера, що панує тут, мотивує до навчання, розвитку і самовдосконалення. Викладачі, окрім теоретичних знань, мають і значний практичний досвід яким готові ділитися із студентами. Їх відкритість та підходи до викладання роблять навчальний процес максимально цікавим та корисним.
Величезною перевагою навчання на кафедрі стало поєднання теоретичних знань із практичними завданнями. Практики, що проходили на виробничих та природоохоронних об’єктах дозволили доторкнутися до виробничого процесу, ознайомитися з роботою еколога у різних структурах та оцінити реальні виклики майбутньої професії. Крім того, кафедра дає можливість участі у наукових проєктах, що дозволяє розвинути навички дослідницької роботи.
Навчання тут стало для мене важливим етапом професійного становлення. Щиро рекомендую кафедру екології та природозахисних технологій Сумського державного університету всім, хто прагне отримати якісну освіту в сфері охорони довкілля. Тут ви знайдете не лише знання, а й натхнення для подальшого розвитку. Викладачі кафедри, дружня атмосфера та практичний підхід до навчання зроблять ваш професійний шлях цікавим та успішним».