Спеціальності:

  • 101 "Екологія"
  • 183 "Технології захисту навколишнього середовища"

Атестація студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» відповідно до стандарту вищої освіти та ОПП здійснюється у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи.

Захист передбачає доповідь за темою роботи (5 хвилин). Доповідь ілюструється презентацією (кількість слайдів - 8-12), створеній у програмі Microsoft PowerPoint.

До захисту допускаються студенти, які виконали кваліфікаційну роботу, про що свідчить підпис студента, керівника роботи, консультанта з охорони праці (ст. викл. Фалько В. В. – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) та зав. кафедри на титульному аркуші, аркуші завдання та змісті роботи.

До роботи обов’язково додається відгук керівника, у якому обовязково зазначається інформація про ступінь запозичень на основі проведеної перевірки (виконується у довільній формі), внутрішня рецензія (з числа професорсько-викладацького складу кафедри екології та природозахисних технологій, призначається секретарем ЕК) та презентація.

Кваліфікаційна робота оформлюється згідно з вимогами ДСТУ 3008-2015 „Інформація та документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення". Методичні вказівки до виконання кваліфікаційної роботи бакалавра - див. у електронному каталозі бібліотеки СумДУ.

Кваліфікаційна робота оформлюється, зшивається у гнучку палітурку («на пружинку»). Порядок зшивання роботи: титульний аркуш, лист завдання (односторонній), реферат, зміст, вступ, розділи, висновки, список використаних джерел, додатки (не обов’язково).

Кваліфікаційна робота бакалавра не повинна містити академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації. Для перевірки кваліфікаційних робіт використовується ліцензійна система перевірки академічних текстів на виявлення текстових запозичень Strike Plagiarims (система рекомендована Міністерством освіти та науки України для використання в закладах вищої освіти на основі укладеного з компанією Plagiat.pl Меморандуму). Студенту необхідно надіслати свою роботу в електронному вигляді на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. За результатами перевірки видається протокол перевірки та висновок щодо наявності у роботі текстових запозичень, та приймається рішення щодо допуску роботи до захисту.

Правильність оформлення роботи має бути перевірена нормоконтролером (асистент, к.т.н. Батальцев Є.В.). Файл з роботою необхідно завчасно, не менш ніж за тиждень, віднести на нормоконтроль (на флешці або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.). За результатами перевірки нормоконтролер дає висновок щодо можливості друку роботи.

На захист студент повинен з’явитися у чітко встановлений час, без запізнення, і мати при собі:

  • друкований варіант кваліфікаційної роботи (з усіма підписами!)
  • роздруковану презентацію
  • відгук керівника та рецензента (в роботу НЕ підшиваються, а вкладаються!)
  • залікову книжку
  • Студенти, які не виконали ці вимоги, до процедури захисту не допускаються!

У разі якщо подається робота в електронному вигляді, то надсилаються на кафедру (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) до захисту документи із накладеним цифровим Дія-підписом:

  • кваліфікаційна робота у форматі pdf (назва файлу «Кваліфікаційна робота_П.І.Б. здобувача»);
  • відгук керівника;
  • рецензія;
  • акти впровадження (якщо є).

Проведення засідання комісії щодо захисту кваліфікаційної роботи передбачає:

  • оголошення секретарем екзаменаційної комісії: прізвища, імені та по батькові здобувача вищої освіти, теми його кваліфікаційної роботи; здобутків здобувача вищої освіти (наукових, творчих, рекомендацій випускової кафедри);
  • доповідь здобувача вищої освіти у довільній формі про сутність кваліфікаційної роботи, основні технічні (наукові) рішення, отримані результати та ступінь виконання завдання;
  • відповіді на запитання членів екзаменаційної комісії;
  • оголошення секретарем екзаменаційної комісії: відгуку керівника або виступ керівника зі стислою характеристикою роботи здобувача вищої освіти під час підготовки кваліфікаційної роботи; зауважень та висновків рецензента на кваліфікаційну роботу;
  • відповіді здобувача вищої освіти на зауваження керівника кваліфікаційної роботи та рецензента;
  • оголошення головою екзаменаційної комісії щодо закінчення захисту.

Місцезнаходження:

ауд. 115, 1-й поверх, центральний корпус

Телефон: +380 (542) 33-12-05

E-mail: [email protected]

Кафедра екології та природозахисних технологій,

Сумський державний університет,

вул. Харківська, 116,

м. Суми, Україна, 40007.