24 жовтня 2023 року доцент кафедри, докт. техн. наук, доцент Ірина Аблєєва за запрошенням колеги Алекса Енріха Праста із Університету Лінчепінга, Швеція, взяла участь у лекції-вебінарі для здобувачів вищої освіти, що навчаються у цьому університеті за різними програми, включаючи програми обміну для іноземних студентів. Семінар проходив у рамках вивчення курсу "Сталий розвиток у глобальній перспективі", який зосереджений на основних глобальних впливах та на Порядку денному на 2030 рік.

Ірина Аблєєва виступила з доповіддю на тему "Війна в Україні та Цілі сталого розвитку: національний та світовий масштаб", приділивши окрему увагу впливу війни на життя в Україні в цілому, досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР) як на державному, так і на міжнародному рівні, впливу на ЦСР, спрямовані на охорону навколишнього середовища, протидії змінам клімату та впровадженню відновлювальних джерел енергії, зокрема розвитку біоенергетичних проєктів. Студенти підготували на семінар низку питань, а колеги з Бразилії та Кенії активно включились у жваві дискусії та обговорення, що продемонструвало їх стурбованість з приводу воєнних дій в Україні, зокрема у розрізі досягнення ЦСР, відбудови української економіки та голоду в африканських країнах.