16 грудня 2024 року в Хабі на Кузнечній у Сумах відбулася подія, присвячена одній із найактуальніших екологічних тем – сортуванню відходів. Організатори заходу, команда "Міста розумних", разом із провідними експертами наголосили на тому, що правильне поводження з відходами є важливим кроком до збереження довкілля та створення комфортного міського простору.
16 та 18 грудня 2024 р. на кафедрі екології та природозахисних технологій Сумського державного університету відбулися засідання Екзаменаційних комісій №5 та №43 із захисту кваліфікаційних робіт магістрів спеціальностей 183 «Технології захисту навколишнього середовища» та 101 «Екологія» освітньо-професійних програм «Технології захисту навколишнього середовища» та «Екологія та охорона навколишнього середовища» відповідно. Захисти відбулися за затвердженим графіком у режимі відеоконференції на платформі Google Meet.
Протягом 28-29 листопада 2024 р. доцент кафедри, доктор технічних наук, доцент Ірина Аблєєва взяла участь у зимовій конференції Центру дослідницьких біогазових рішень (BSRC) (Лінчепінг, Швеція). Центр дослідницьких біогазових рішень – це національний центр компетенції, який має на меті створити потужні національні компетенції, що ведуть до промислово та соціально мотивованих досліджень і розробки біогазових рішень. Центр адмініструється Лінчепінгським університетом, де Ірина Аблєєва зараз проводить наукові дослідження як запрошений дослідник.
1 жовтня стартував проєкт "Біогазове партнерство" (BioPart): спільне створення шляху для стимулювання біогазових рішень у регіоні Балтійського моря», однією із партнерських організацій є Сумський державний університет в особі кафедри екології та природозахисних технологій. Проєкт реалізується у рамках Програми сусідства з Балтійським морем та фінансується Шведським Інститутом.
Єлізавета Черниш, докторка наук, доцентка кафедри екології та природозахисних технологій, директорка інноваціно-прикладного центру «Водна Артерія» взяла участь у щорічному форумі Стратегія ЄС для регіону Балтійського моря (EUSBSR) 2024.
15-й щорічний форум EUSBSR, організований у Вісбю, Швеція, 30-31 жовтня, запросив учасників до взаємодії, спільної творчості та налагодження зв'язків з метою зміцнення і подальшого розвитку співпраці в регіоні Балтійського моря і за його межами. Загалом у форумі взяли участь 650 зареєстрованих учасників з 20 країн.
На базі дослідної групи Біоресурси та технології (BRT) (BioResources & Technology) Чеського університету природничих наук м. Праги 15 листопада 2024 року, була проведена трьохстороння зустріч в гібридному режимі для продовження дії договору про співрацю та академічний обмін між кафедрою екології та природозахисних технологій Сумського державного університету та Інститутом низьких температур Хокайдо університету (About ILTS | ILTS, Hokkaido University). Японська делегація складалась із: професор, доктор наук Manabu Fukui та директор інституту, професор, доктор наук Naoki Watanabe (Хоккайдо університет), інженер наукового центру Naoki Sogawa (Honda R&D Co.,Ltd.).
Доц., доктор наук Єлізавета Черниш, доцент кафедри екології та природозахисних технологій Сумського державного університету, яка насьогодні знаходиться на довгостроковому науковому стажуванні на базі біогазової дослідної групи Чеського природничого університету Праги, в кінці травня та на початку червня 2024 року, протягом двох тижнів, отримала можливість ознайомитися із сучасними методами аналізу фосфогіпсу в університеті-партнері в дослідницькій групі професора Хосе Мігеля Ньєто в Університеті Уельви (Іспанія). Візит-тренінг був реалізований в рамках проекту "Фосфогіпс як мінеральна сировина для біопроцесів". Єлізавета Черниш висловлює подяку за підтримку цього тренінгу Програмою постдокторських стипендій імені Марії Склодовської-Кюрі (MSCA-PF), що фінансується Європейським Союзом в рамках програми MSCA4Ukraine.
Сумський державний університет в особі кафедри екології та природозахисних технологій став учасником проєкту у рамках Програми сусідства з Балтійським морем, що фінансується Шведським Інститутом. До консорціуму ввійшли також учасники із Швеції (Університет Лінчепінгу) як основний аплікант, Польщі (Познанський університет наук про життя та Польська організація біометану) та України (Біоенергетична асоціація України).
Протягом 13-14 червня 2024 р. доцент кафедри, доктор технічних наук, доцент Ірина Аблєєва взяла участь у літній конференції Центру дослідницьких біогазових рішень (BSRC) (Лінчепінг, Швеція). Центр дослідницьких біогазових рішень – це національний центр компетенції, який має на меті створити потужні національні компетенції, що ведуть до промислово та соціально мотивованих досліджень і розробки біогазових рішень. Центр адмініструється Лінчепінгським університетом, де Ірина Аблєєва зараз проводить наукові дослідження як запрошений дослідник.
Авторський колектив кафедри екології та природозахисних технологій Сумського державного університету у складі студентки 4 курсу, гр. ОС-01 Надії Кулик, аспірантки 2 курсу Ірини Сіпко та аспірантки 4 курсу Поліни Скворцової, під керівництвом доцента кафедри, докт. техн. наук, доцента Ірини Аблєєвої взяли участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт студентів та молодих вчених «Актуальні проблеми та інноваційні технології у сфері цивільного захисту та екологічної безпеки для повоєнного відновлення України». Конкурс наукових робіт у галузі цивільної та екологічної безпеки проходив у рамках конференції під час ХХ Ювілейної міжнародної спеціалізованої виставки "Технології Захисту/Пожтех".