22 вересня 2023 року доцент кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ Дмитро ЛАЗНЕНКО взяв участь в онлайн-конференції «Себе я бачу в дзеркалі природи», організованій Сумською ОУНБ. Темою обговорення на зустрічі стало питання поводження з відходами, утилізації сміття та його вторинної переробки в Україні. Дмитро Олексійович зосередив увагу учасників конференції на ресурсному потенціалі побутових відходів і аналізі можливостей зменшення обсягів захоронення.

Ресайклінг (англ. recycling – вторинна переробка) - процес виробництва сировини із вторсировини. На конференції мова йшла про переробку твердих відходів у різних країнах і куточках планети сьогодні і в минулому, про те, як позбутися сміття, перетворивши його при цьому на щось корисне за досвідом європейських країн.

Сьогодні кожен із нас повинен усвідомити відповідальність не тільки за чистоту свого двору, рідного міста, а й за виживання всієї планети.