Завершився міжнародний грантовий проєкт «Follow-up Cooperation Training for Ukraine on Issue-specific Training «Industrial Technology Education», в рамках якого 9 науково-педагогічних працівників з факультету ТеСЕТ пройшли інтенсивний освітній курс, щодо подолання бар'єрів для української інженерної освіти під час війни. Серед учасників проекту - старший викладач кафедри ЕПТ, к.т.н., доцент Ірина Васькіна.

Проект тривав з 16 жовтня 2022 р. до 19 лютого 2023 р. і складався з циклу навчальних семінарів від провідних науковців Японії які висвітлювали різні аспекти успішної інженернї освіти: розвиток людського потенціалу, набуття здобувачами практичних навичок на виробництві, інтеграцію в навчальній плани вимог роботодавців, диджиталізацію освіти. Також значна увага приділялася питанням забезпечення розвитку стійких технологій, безпеки праці та ментальному здоров’ю. Тематика відповідала мультидисциплінарному підходу і викликала активну дискусію та намітила подальші напрямки розвитку та можливого співробітництва. У підсумку, учасники проекту представили власні «Плани дій» щодо вдосконалення освіти в складних умовах війни та у повоєнний час.

Проект фінансувався Japan International Cooperation Agency тa ESD Consortium in Aichi. Робоча група проєкту щиро вдячна за ініціативу та підтримку під час виконання проєкту проф. Hidetoshi MIYAKAWA,  Генеральному директору, пану Masakatsu KOMORI та пані Chie SUZUKI з Japan International Cooperation Agency, пану Mitsuhiko YAMADA з ESD Consortium in Aichi, лекторам (проф. Kazuhiro KITAMURA, проф. Akio UOZUMI, д-р Naomi HISANAGA, проф. Toshiyuki KAMADA, проф. Yuji IWAHORI, проф. Koichi HASEGAWA, проф. Mika TANAKA, проф. Yoshiaki TANIGUCHI, пану Makato USHIKO, проф. Yuji TANAKA, проф. Shucihrio YAMAMOTO, проф. Ikuo NISHII, пану Shinji SUGIYAMA, пані Mayumi OHASHI, пані Mayumi SASOU, д-р Keisuke ISOGAI), окрема подяка перекладачам (пан Mitsuaki INUKAI та пані Yoko TANGE) – за допомогу в подоланні мовних бар'єрів і пану Tacachati NIWA – за технічний супровід упродовж чотирьох місяців реалізації проєкту.

Джерело: https://teset.sumdu.edu.ua/uk/news/241-vikladachi-fakultetu-projshli-osvitnij-kurs-z-udoskonalennya-inzhenernoji-osviti-pid-chas-vijni-vid-providnikh-naukovtsiv-yaponiji.html