Біоенергія – важлива частина шляху до вуглецевої нейтральності. Онлайн-конференція з біоенергетики, організована Міжнародним енергетичним агенством, включала серію онлайн-сесій, які тривали протягом двох тижнів з 29 листопада по 9 грудня 2021 року. Центральною темою була роль біомаси у переході до вуглецево нейтрального суспільства.

На конференції були представлені такі основні панельні напрями: Мобілізація сировини / Управління сталістю, Транспортне біопаливо, Зелений газ, Промислова панель, Циркулярна економіка та промисловість, Біоенергія в енергетичній системі, Закрита панель 1 (з фокусом на Східній Азії/Океанії та Північній Америці) та Закрита панель 2 (з акцентом на Європу , Африка, Південна Америка та Індія).

У межах цих напрямів 84 спікера з Нової Зеландії, Франції, Німеччини, Бельгії, США, Австрії, Австралії, Нідерландів, Хорватії, Бразилії, Канади, Італії, Данії, Фінляндії, Ірландії, Китаю, Швеції, Швейцарії, Іспанії, Індії, ПАР виступили за такими темами: Наслідки COP26 для майбутньої біоенергетики та біоекономіки; Створення регіональних біохабів для посилення мобілізації біомаси; Реалізація стійких шляхів біоенергетики до кліматичних цілей; Ринки біопалива, що розвиваються, та важливість оцінки життєвого циклу та сертифікації; Потенціал біопалива для декарбонізації авіації; Сучасний стан та інновації в галузі зеленого газу; Перспективи зеленого газу; Довгострокові ринки біомаси та біопалива; Оцінка відходів і залишків у циркулярній економіці; Промисловий симбіоз та біонафтопереробні заводи в циркулярній економіці; Біомаса та відновлюване тепло; Внесок біоенергетики в низьковуглецеві енергетичні системи; Як біомаса/біоенергія може сприяти переходу до вуглецевої нейтральності; Як біомаса/біоенергія може сприяти трансформації до вуглецевої нейтральності та які дії необхідні?

Доповіді на конференціях були наукоємними, актуальними, стосувалися інноваційних підходів в біоенергетиці, тому стануть в нагоді для розвитку біоенергетичного наукового напряму на кафедрі, зокрема в межах проведення наукових досліджень за темами кваліфікаційних робіт здобувачів.