На кафедрі екології та природозахисних технологій на постійній основі проводиться багаторічний моніторинг техногенних відвалів фосфогіпсу ВАТ «Сумихімпром».

Так, 3 жовтня у межах спільної науково-дослідної роботи із Чеським університетом природничих наук м. Праги (Чехія), що фінансується чеським урядом через грантову платформу AgriSciences Platform for Scientific Enhancement of HEIs in Ukraine, було здійснено виїзд на діючі відвали поблизу с. Токарі (Сумська область) для проведення польових досліджень та забору точкових проб фосфогіпсу із різних терас масиву відвалу та ґрунтових проб на території розміщення відвалу.

Слід зауважити, що польові дослідження є невід’ємною складовою підготовки студентів спеціальностей «Екологія» та «Технології захисту навколишнього середовища».

Натхнення бажаємо для нових наукових звершень!