Доцент кафедри екології та природозахисних технологій Єлізавета Черниш представила разом із чеськими колегами спільну роботу на тему «Біопотенціал відходів сільського господарства: виробництво біодобрив та біопалива». В авторський колектив також увійшли й інші співробітники кафедри, зокрема старший викладач, докторант Ірина Аблєєва, аспірантки Вікторія Чубур та Поліна Скворцова.

Це один із напрямів співробітництва між кафедрою екології та природозахисних технологій СумДУ та біогазовою дослідною групою Чеського університету природничих наук м. Праги. Слід зауважити, що участь спільна в конференції була здійснена в межах апробації результатів реалізації спільної українсько-чеської НДР «Біоенергетичні інновації в рециклінгу відходів та раціональному використанні природних ресурсів» на 2021-2022 рр.