Доцент кафедри екології та природозахисних технологій, доктор технічних наук Єлізавета Черниш взяла участь в Лісабонських зустрічах за міжнародним проектом "Phosphogypsum Processing to Critical Raw Materials" (PG2CRM), спрямованого на вивчення потенціалу комплексного використання фосфогіпсу з одночасним вирішенням екологічних проблем. Заходи відбувалися 18-20 березня 2024 року на базі Науково-технічної школи NOVA (Університет NOVA в Лісабоні, Португалія).

Колектив кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ з глибоким сумом сприймає безчасну втрату колеги та видатного вченого, професора Шосткинського інституту Сумського державного університету, шанованого члена Спеціалізованої вченої ради Д 55.051.04, доктора технічних наук Володимира Костянтиновича Лукашова. Його внесок у розвиток науки та освіти залишить незгладимий слід в історії нашої кафедри, університету та країни в цілому.

20 лютого 2024 року студенти груп ОС-21 і ТС-21, в рамках вивчення навчальної дисципліни «Ландшафтознавство» (викладач – к.г.н., доц. А.О. Корнус), взяли участь у роботі природничо-краєзнавчої конференції «Природна перлина Лівобережного Полісся», присвяченої 25-річчю створення Деснянсько-Старогутського НПП.

15 лютого 2024 р. відбулося засідання робочої групи з питань водопостачання, водовідведення та управління відходами, яка створена при Агенції регіонального розвитку Сумської області в рамках реалізації Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD за участі доцента кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ Дмитра ЛАЗНЕНКА.

Протягом листопада-грудня 2023 р. доценти кафедри екології та природозахисних технологій доктор технічних наук, доцент Ірина Аблєєва та кандидат технічних наук, доцент Роман Васькін взяли участь у тренінг-курсах з підвищення кваліфікації працівників у секторі біоенергетики у межах проєкту ЄБРР/GEF «Програма управління знаннями для розвитку сталої біоенергетики». Виконавцем проєкту є НТЦ "Біомаса".

З 26 по 29 грудня 2023 року на кафедрі екології та природозахисних технологій Сумського державного університету відбулися засідання Екзаменаційних комісій №43 та №5 із захисту кваліфікаційних робіт магістрів спеціальностей 183 «Технології захисту навколишнього середовища» та 101 «Екологія»  відповідно. Захисти відбулися за затвердженим графіком у режимі відеоконференції на платформі Google Meet.

21 грудня 2023 р. відбулося засідання робочої групи з питань водопостачання, водовідведення та управління відходами, яка створена при Агенції регіонального розвитку Сумської області в рамках реалізації Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD за участі представників кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ.

На що звернути увагу майбутнім фахівцям з охорони навколишнього середовища? Хто потрібен громадам і бізнесу? Які знання потрібно набути додатково ще до отримання диплому? Де пройти практику? тощо.

Студенти та викладачі кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ взяли участь у IV щорічному студентському мотиваційному форумі-2023 «Фахівці довкілля: зелена відбудова України та міжнародні тренди». Форум зібрав понад 360 учасників в ефірі та 696 зареєстрованих – успішних практиків-енвайронменталістів з різних сфер, викладачів з-понад 40 ЗВО, що готують фахівців довкілля та студентів – майбутніх агентів зеленої трансформації.

У відповідності до поставлених завдань проєкту «Фосфогіпс як мінеральний ресурс для біопроцесів» д.т.н., доцентка Єлізавета Черниш взяла участь у фінальній грудневій зустрічі біогазової дослідної групи чеського університету-партера (Ческий університет природничих наук м. Праги), на базі якого здійснює наукові дослідження в межах цього проєкту. Було визначео подальші напрями реаілізції та перспективу розширення співпраці в межах програми Горизонт Європа. Було відзначено значну публікаційну активніть за прроєктом та проведення безпосередньо польових досліджень із відбором проб фосфогіпсу на відвалах в Сумскій області.

Протягом 7-8 грудня 2023 р. доцент кафедри, доктор технічних наук, доцент Ірина Аблєєва взяла участь у зимовій конференції Центру дослідницьких біогазових рішень (BSRC) (Лінчепінг, Швеція). Центр дослідницьких біогазових рішень – це національний центр компетенції, який має на меті створити потужні національні компетенції, що ведуть до промислово та соціально мотивованих досліджень і розробки біогазових рішень. Центр адмініструється Лінчепінгським університетом, де Ірина Аблєєва зараз проводить наукові дослідження як запрошений дослідник.

Місцезнаходження:

ауд. 115, 1-й поверх, центральний корпус

Телефон: +380 (542) 33-12-05

E-mail: [email protected]

Кафедра екології та природозахисних технологій,

Сумський державний університет,

вул. Харківська, 116,

м. Суми, Україна, 40007.