Доцент кафедри екології та природозахисних технологій Єлізавета Черниш насьогодні є гостьовим науковцем в Науково-дослідному інституті водних ресурсів ім. Т.Г. Масарика в м. Прага (Чехія) у відділі очищення стічних вод та води.

Метою цього перебування є залучення її експертних порад та досвіду в прикладних дослідженнях у галузі вивчення антропогенного тиску та забруднення, захисту біорізноманіття у водних системах, розроблення біотехнологій очищення стічних вод та менеджменту відходами на засадах сталого розвитку. Це сприятиме подальшій співпраці між нашими організаціями та подачі спільних грантових заявок на міжнародному рівні. Зокрема здійснюється співпраця з розвитку науково-дослідної мережі із міжнародним центром «Вода» Науково-дослідному інституті водних ресурсів ім. Т.Г. Масарика та Міжнародного інноваційно-прикладного центру «Водна Артерія» Сумського державного університету. Проводиться моніторинг якості води річки Влтави та її притоків з оцінюванням впливу на гідробіоту. Крім того, здійснюється розроблення методичних засад контролю ряду забруднюючих речовин водних ресурсів.