Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
Доцент кафедри Єлізавета Черниш виступила на сумському телебаченні із повідомленням до громадян міста про небезпеку спалювання сухої трави
П'ятниця, 02 квітня 2021, 21:31

Єлізавета ЧЕРНИШдоктор технічних наук, доцент, керівник Міжнародного інноваційно-прикладного центру «Водна артерія» наголосила про те, що спалювання рослинних залишків призводить до забруднення повітря, дим шкідливо впливає на здоров’я людей, а особливо дітей та осіб похилого віку. Токсини, які виділяються під час горіння рослин та сміття, провокують виникнення різних хвороб, зокрема дихальної системи, та навіть можуть викликати онкологічні захворювання.

Єлізавета ЧЕРНИШ повідомила, найбільш лояльним по відношенню до навколишнього середовища є компостування опалого листя – безпечний спосіб переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю. «Компостування є природним видом перебігу органічних речовин, який допомагає зменшити щільність грунту та ерозію. Коли листя компостується разом з рештками трави, які містять азот, кінцевий продукт є дуже цінним органічним добривом, – сказала Єлізавета Черниш і додала, – для тих сумчан, які є свідомими і піклуються про навколишнє середовище цей метод переробки листя і інших видів сухої рослинності є чудовою альтернативою спалюванню.