Успішно було проведено онлайн-зустріч із представниками Люблінського університету природничих наук (Польща) та Поліського державного університету (Білорусь) в межах діяльності Міжнародного інноваційно-прикладного центру «Водна Артерія» (далі - Центру «Водна Артерія»), що розпочав роботу на базі Сумського державного університету, кафедри екології та природозахисних технологій. На початку зустрічі виступили модератори від  Центру «Водна Артерія»: Єлізавета Черниш, д.т.н., доцент кафедри екології та природозахисних технологій, яка зазначила напрями розвитку в межах діяльності центру на засадах міждисциплінарного підходу, а також представила презентацію дослідної роботи за темою «Рециклінг стічних вод з виробництвом біопалива та інших біопродуктів»; Володимир Штепа, д.т.н., декан інженерного факультету Поліського державного університету (Білорусь), який надав розгорнуту презентацію за темою інноваційних технологічних рішень у водоочищенні.

Із презентацією напрямів можливої співпраці в межах діяльності Центру «Водна Артерія» виступили професор Кристоф Юзв’яковський, завідувач кафедри інженерії довкілля та геодезії та Патриція Почватка, науковий співробітник і викладач кафедри інженерії довкілля та геодезії із Люблінського університету природничих наук.

Єлізавета Черниш відзначила напрями подальшого розвитку співробітництва в межах діяльності Центру «Водна Артерія», зокрема:

• розроблення та адаптація інноваційних рішень з урахуванням специфіки водоспоживання;
  • техніко-економічне обґрунтування впровадження технології водопідготовки та водоочищення;
  • модернізація існуючих та створення нових очисних споруд населених пунктів і підприємств;
  • оптимізація технічних прийомів та їхнє еколого-економічне обґрунтування для максимально ефективного впровадження інноваційних технологій очищення стічних вод і їх осадів з виробництвом корисних продуктів;
  • інтегрована система контролю якості процесів водопідготовки та водоочищення на локальному рівні;
  • використання басейної системи моніторингу якості стічних вод, що скидаються в поверхневі об'єкти після очищення;
  • участь і проведення круглих столів, вебінарів, конгресів в сфері захисту водних екосистем і розвитку інновацій в управлінні якістю водних ресурсів із залучення органів місцевої влади та громадськості, а також представників наукових і освітніх установ на міжнародному рівні.

Відкриті до співробітництва та розвитку!

Із записом вебінару можна ознайомитись за посиланням: https://youtu.be/eXKYVuJzSnk