Ми раді повідомити, що виграли ініціативний грант STINT на тему «Просування до циркулярної біоосновної економіки за допомогою біогазових рішень у Сумах, Україна» під керівництвом старшого викладача кафедри екології та природозахисних технологій Ірини Аблєєвої. Заявка була підготовлена спільно зі шведськими колегами Алексом Енріхом Прастом та Карін Тондерскі з Університету Лінчепінг (Швеція) з кафедри тематичних досліджень.

Ініціативні гранти надаються для реалізації короткострокових проєктів, спрямованих на побудову нових та стратегічно цікавих міжнародних відносин. Цей ініціативний грант фінансується Шведським фондом міжнародного співробітництва у галузі досліджень та вищої освіти.

Відповідно до цієї заявки заплановано такі види діяльності:

• стратегічний візит до СумДУ (шведські колеги) та LiU (вчені кафедри екології та природозахисних технологій);
  • участь у загальному семінарі від Біогазового дослідницького центру та відвідування і проведення досліджень у лабораторії LiU з використанням біогазових реакторів (дослідники та аспіранти нашої кафедри);
  • курс для аспірантів: Біогаз та біодобрива (для наших аспірантів, який буде викладатися професором Алексом Енріхом Прастом та професором Карін Тондерскі);
  • підсумковий семінар: обговорення статей, заявок та подальшої роботи.

Реалізація гранту STINT запланована на два роки, починаючи з січня 2021 року.

Ми з нетерпінням чекаємо продуктивної роботи та розвитку співпраці з нашими шведськими колегами.