З 13 по 15 січня Прагу відвідала Єлізавета Черниш, доцент кафедри прикладної екології Сумського державного університету (Україна).

Метою її візиту був розвиток співробітництва в галузі освіти і науки, обговорення можливих напрямків співробітництва та створення умов для реалізації спільних дослідницьких проектів. Доктор Hynek Roubik провів екскурсію по Чеському університету наук про життя в Празі і показав лабораторне оснащення на факультеті тропічних сільськогосподарських наук.

Також Єлізавета Черниш прочитала кілька лекцій в дослідницькій групі з вивчення біогазу за наступними темами:

• Огляд потенціалу біогазу в Україні.
  • Біовикористання низькоякісного вугілля.
  • Застосування фосфогіпсу (побічний продукт виробництва фосфатних добрив) в екологічно чистих біопроцесах.

В цілому Єлізавета Черниш висловила задоволення від відвідання Праги, зокрема Чеського університету біологічних наук, за теплий прийом і має надію на подальшу активну наукову співпрацю.

Цей візит став можливим завдяки налагодженій співпраці під час реалізації проектів в Україні, особливо тих, які підтримуються організацією "Співпраця для розвитку Чехії".

Одна з нещодавно опублікованих спільних робіт називається: "Екологічно безпечні напрями біоконверсії вугілля нізької якості".