Доцент кафедри прикладної екології Єлізавета Черниш пройшла наукове стажування у Японіі. Отримала задоволнення від поїздки, спілкування з колегами, теплого прийому, а головне - отримала величезний досвід, який допоможе у подальшій науковій роботі.

Крім того, Черниш Єлізавета стала стипендіатом програми Міжнародного фонду Мацумае (MIF), Японія. Фінансовий супровід за цією програмою здійснювався для проведення Черниш Є. Ю. наукового дослідження в Університеті Тюбу (м. Касугаї, Японія) протягом чотирьох місяців з 01.07.2019 р. по 31.10.2019 р. У цей період вона здійснювала експериментальні дослідження в лабораторії професора Хасегави, а також проводила семінари щодо ознайомлення із науковою та освітньою діяльністю СумДУ та кафедри прикладної екології та за темою власного дослідження "Перспективи біоконверсії фосфогіпсу із отриманням корисних біоосновних продуктів" для співробітників та студентів коледжу біонауки та біотехнології Тюбу університету. Крім того, вона відвідала інститут наук про низькі температури університету Хоккайдо (м. Саппоро, о. Хоккайдо) та зустрілася із директором цього інституту проф. Манабу Фукуї та іншими співробітниками. Було досягнуто домовленості про приїзд делегації із цього інституту для  підписання договору про співпрацю. Також важливою складовою перебування в Японії стало відкриття культурної спадщини цієї країни. Міжнародний фонд Мацумае організував тур для стипендіатів із відвідуванням таких визначальних місць як Кіото, Нара, Хіросіма.

В цілому сподіваємось на налагодження довгострокової наукової співпраці.