1 жовтня стартував проєкт "Біогазове партнерство" (BioPart): спільне створення шляху для стимулювання біогазових рішень у регіоні Балтійського моря», однією із партнерських організацій є Сумський державний університет в особі кафедри екології та природозахисних технологій. Проєкт реалізується у рамках Програми сусідства з Балтійським морем та фінансується Шведським Інститутом.
Найважливішими ключовими аспектами цієї співпраці мають бути різні біогазові рішення, включаючи виробництво біометану, щоб забезпечити заміну природного газу в регіоні Балтійського моря та валоризацію дигестату з точки зору його застосування як біодобрива з можливістю відновлення ґрунту, особливо в післявоєнний період.
Стартова зустріч, яка відбулася 21 листопада 2024 року в Польській біометановій організації у Варшаві, зібрала всіх ключових партнерів з Лінчепінгського університету (Швеція), Познанського університету наук про життя (Польща), Польської біометанової організації (Польща), Сумського державного університету (Україна), Біоенергетичної асоціації України для узгодження цілей, ролей, відповідальності та наступних кроків.
Обговорили План впровадження та комунікації, Бюджет, введені в процедуру звітності та аудиторських заходів, а також детально спланували всі майбутні заходи та семінари під час реалізації проєкту.
Перший воркшоп проєкту BioPart відбувся 22 листопада 2024 року у Варшаві, Польща. На захід зібралося близько 30 учасників з наукових кіл, неурядових організацій, різних зацікавлених сторін, компаній біогазового сектора, муніципалітетів.
Воркшоп був присвячений дослідженню національного потенціалу виробництва біогазу та біометану в країнах-партнерах — Швеції, Польщі та Україні. Головною метою було виявити можливості для співпраці між країнами та прокласти шлях для розширення біогазових рішень у регіоні Балтійського моря. Презентації доповідачів надали цінну інформацію про поточний і майбутній потенціал виробництва біогазу та біометану в кожній країні.
Семінар завершився обговоренням того, як реалізувати національний потенціал, із залученням усіх учасників як особисто, так і онлайн. Учасники отримали знання та навички щодо того, як збільшити впровадження біогазових рішень для реалізації існуючого національного потенціалу.
Ми з нетерпінням чекаємо більш плідних дискусій на нашому наступному семінарі.
21.11.2024