Викладачі, наукові співробітники та аспіранти кафедри екології та природозахисних технологій беруть участь у міжнародних конференціях та симпозіумах, що проходять у Казахстані, Польщі, Чехії та ін.

 

МІЖНАРОДНІ ПАРТНЕРИ 

Інститут наук про низькі температури, Університет Хоккайдо (Японія) (Academic Exchange Agreement between Faculty of Technical Systems and Energy Efficient Technologies, Sumy State University (Ukraine) and Institute of Low Temperature Science, Hokkaido University (Japan), червень 2020 р.)

Інститут інженерії довкілля, Технічний університет Кошице (Словацька Республіка) (Cooperation Agreement between Faculty of Technical Systems and Energy Efficient Technologies, Sumy State University (Ukraine) and Faculty of Civil Engineering, Technical University of Kosice (Slovac Republic), травень 2018 р.)

Університет Кобленц-Ландау (Німеччина)

Природничий університет в Любліні (Польща) Кафедра Інженерії довкілля та геодезії.

Природничий університет в Познані (Польща) Інститут Інженерії біосистем. Лабораторія Екотехнологій (www.ekolab.up.poznan.pl).

Університеті Тюбу (Японія)

Чеський природничий університет у Празі (Чехія) Факультет Тропічного землеробства. Група з досліджень біогазу.

Університет природних ресурсів та наук про життя (Австрія)

Технічний університет м. Берлін (Німеччина)

Університет Лінчепінгу (Швеція) (Memorandum of Understanding between Department of Ecology and Environmental Protection Technology, Sumy State University, Ukraine and Department of Thematic Studies – Environmental Change, Linköping University, Sweden, жовтень 2020 р.).

 

МІЖНАРОДНІ ГРАНТИ

НАУКОВІ ГРАНТИ

Проєкт «Bioenergy processes of waste recycling and utilization as soil amendments in reclaimed minelands», що реалізується в рамках грантової програми для мультидисциплінарних дослідних груп від платформи AgriSciences, до якої увійшли дослідники із Сумського державного університету, Дніпровського державного аграрно-економічного університету і Чеського природничого університету у Празі.
Координатор: Черниш Є. Ю.

Програми академічної мобільності для студентів. 
Розвиток програми подвійних дипломів. University of Koblenz-Landau, Landau, GermanyExchange semester. Area of study: Environmental Science.
Учасники: Джулай М. В. (10/2017–02/2018); Чубур В. С. (10/2018–02/2019).

Договори із Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку ("Skat Consulting Ltd.) / Проект "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO) (№ 51.16.01-50.18.СП від 09.07.2018, №51.16-2019.СП/42 від 16.09.2019, №51.16-2020.СП/25 від 28.05.2020).
Виконавці: Лазненко Д.О., Шевченко С.М.

Спільний українсько-чеський науково-дослідний проєкт «Біоенергетичні інновації в рециклінгу відходів та раціональному використанні природних ресурсів», 2021-2022.

Міні-грант «Fertigation of Pepper with Digestate Liquid Fraction Using Drip Irrigation and Shading Mesh» (термін виконання 01.10.2020–01.11.2021 рр.). У межах грантової програми «Співпраця в галузі підтримки розвитку Чехії: Міжвузівське співробітництво як інструмент підвищення якості роботи окремих університетів України» 2019-2021 рр. ВиконавціЧерниш Є.Ю., Чубур В.С.

Крос-грант «Bioenergy processes of waste recycling and utilization as soil amendments in reclaimed minelands» (термін виконання 01.10.2020–01.11.2021 рр.), що реалізується в рамках грантової програми для мультидисциплінарних дослідних груп від платформи AgriSciences. ВиконавціЧерниш Є. Ю., Аблєєва І.Ю., Васькіна І.В., Чубур В.С., Бережна І.О.

ІНДИВІДУАЛЬНІ ГРАНТИ НА НАУКОВІ СТАЖУВАННЯ ТА ТРЕНІНГИ


Стипендіальна програма французького уряду для короткострокового перебування
Черниш Є. Ю. - стипендіат 2016/2017 навчальний рік (1 місяць) -  Університет Клода Бернара Ліона I у Франції.

Німецьке товариство з міжнародного співробітництва (GIZ GmbH), проект «Покращення якості послуг в сфері управління відходами на муніципальному рівні в об'єднаних територіальних громадах (ОТГ)» PN 15.2072.5-020.05.
Виконавець: Лазненко Д.О.

Проект: «Транскордонна співпраця сіл за збереження навколишнього середовища», який реалізується у рамках Програми територіального партнерства Східного партнерства, Програми транскордонного співробітництва Молдова-Україна, що фінансується ЄС та управляється Німецьким товариством за Договором міжнародного співробітництва в рамках Грантового у зовнішньої діяльності Європейського Союзу № 83285715.
Виконавець: Лазненко Д.О.

Проект «Управління відходами територіальних громад: досвід розвитку сільських територій Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства». 2017 – 2018 роки.
Виконавець: Лазненко Д.О.

Національна стипендіальна програма Словацької Республіки
Черниш Є. Ю. - стипендіат 2017/2018 навчальний рік (2 місяці) - Інститут інженерії довкілля, Факультет цивільного будівництва, Технічний університет Кошице, Словацька Республіка.

Індивідуальний грант від Southeast Europe Association (SOG)
Черниш Є. Ю. - стипендіат 2018/2019 навчальний рік (5 днів) - для проходження тренінгу з участю у Міжнародному університетському тижні 2018 року "Охорона природи і навколишнього середовища в Південно-Східній Європі: гравці, дискусії, стратегії дій" (Тутцінг, 1-5 жовтня 2018 г.), Німеччина

Програма наукових стипендій, Міжнародний фонд Мацумае (2019)
Черниш Є. Ю. - стипендіат 2019/2020 навчальний рік (4 місяці) - Коледж біонауки і біотехнологій при Університеті Тюбу, Японія.

Стипендіальна програма Німецької служби академічних обмінів (DAAD) для перебування в університеті науковців і дослідників
Черниш Є. Ю. - стипендіат 2019/2020 навчальний рік (3 міс.) - Лабораторія інженерії біотехнологій, факультет біотехнології, Технічний університет Берліна, Німеччина.

Гранти на мобільність для дослідників до Чеської Республіки (Чеський природничий університет у Празі) через платформу AgriSciences
Черниш Є. Ю. - стипендіат 2020/2021 навчальний рік (7 днів) - Чеський природничий університет у Празі, Чехія.
Чубур В. С. - стипендіат 2020/2021 навчальний рік (20 днів) - Чеський природничий університет у Празі, Чехія.
Васькіна І. В. – стипендіат 2020/2021 навчальний рік (7 днів) - Чеський природничий університет у Празі, Чехія.
Бережна І. О. - стипендіат 2020/2021 навчальний рік (20 днів) - Чеський природничий університет у Празі, Чехія.

Короткостроковий грант на мобільність для індивідуальних проєктів, метою яких є валоризація знань Utilisation Verifcation (VFN) programme до Університету Лінчепінгу (Швеція)
Аблєєва І. Ю. – стипендіат 2020/2021 навчальний рік (20 днів) – Університет Лінчепінгу та Біогазовий дослідницький Центр (Швеція).

Індивідуальний грант Польської Агенції академічного Обміну на участь у конференції 9th International Scientific and Technical Conference entitled Environmental Engineering, Photogrammetry, Geoinformatics – Modern Technologies and Development Perspectives (17-20 вересня 2019)
Васькіна І. В.

Участь у Міжнародній літній школі “Waste Management. Research in Practice” в рамках проекту “Support of young university capacity in education and research and science activities in Ukraine” , біла Церква (серпень 2020)
Васькін Р. А.
Васькіна І. В.

Спільний проект Еразмус+ Жан Монне Кафедра «EU Climate Leadership» 620031-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR
Васькіна І. В.

Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” (DESPRO). Консультування з питань охорони навколишнього природного середовища та поводження з твердими побутовими відходами. 2014 -2021 роки.
Виконавець: Лазненко Д.О.

Грантова діяльність кафедри екології та природозахисних технологій
за період 2017–2021 рр.

КРАЇНА ОРГАНІЗАЦІЯ/ПІДПРИЄМСТВО ФОРМАТ СПІВРОБІТНИЦТВА та РІК ВІДПОВІДАЛЬНА ОСОБА
Німеччина Тутцінг Індивідуальний грант від Southeast Europe Association (SOG), 2018 Черниш Є. Ю.
Швеція Університет Лінчепінгу Короткостроковий грант на мобільність для індивідуальних проєктів Utilisation Verifcation (VFN) programme, 2020 Аблєєва І. Ю.
Чехія Чеський природничий університет у Празі Гранти на мобільність для дослідників до Чеської Республіки через платформу AgriSciences, 2020-2021 Черниш Є. Ю.
Чехія Чеський природничий університет у Празі Гранти на мобільність для дослідників до Чеської Республіки через платформу AgriSciences, 2020-2021 Васькіна І. В.
Чехія Чеський природничий університет у Празі Гранти на мобільність для дослідників до Чеської Республіки через платформу AgriSciences, 2020-2021 Чубур В. С.
Чехія Чеський природничий університет у Празі Гранти на мобільність для дослідників до Чеської Республіки через платформу AgriSciences, 2020-2021 Бережна І. О.
Швеція Університет Лінчепінгу Ініціативний грант STINT на тему «Просування до циркулярної біоосновної економіки за допомогою біогазових рішень у Сумах, Україна», 2020-2022 Аблєєва І. Ю., Пляцук Л. Д., 
Бережна І. О., Бережний Д. М.
Україна / Чехія Чеський природничий університет у Празі

Міні-грант “Interuniversity cooperation as a tool  to enhance the quality of selected universities in Ukraine”. Тема гранту "Short-term research on the basis of the biogas laboratory of the Bioenergy Association of Ukraine", 2021 р.

Аблєєва І. Ю.
Бережна І. О., Бережний Д. М., Янченко І. О., Луценко С. В.

 

НАУКОВЕ СТАЖУВАННЯ

Дослідження ефективності застосування для енергетичних цілей біогазу, виробленого з різних сировинних ресурсів (Польща, Природничий університет в Любліні, 2019) - проф., д.т.н., Пляцук Л. Д.

Дослідження забруднення атмосферного повітря в умовах антропогенної діяльності (Польща, Природничий університет в Любліні, 2019) - доц., д.т.н. Гурець Л. Л.

Дослідження забруднення придорожніх екосистем (Польща, Природничий університет в Любліні, 2019) - к.т.н. Васькіна І. В.

Короткострокове стажування в рамках проекту регіональної ініціативи передового досвіду (Regionalna Inicjatywa Doskonałości) (Польща, Природничий університет в Познані, 2019) - к.т.н. Васькіна І. В.

Наукове стажування в Групі з досліджень біогазу Міні-грант за результатами участі у Міжнародній літній школі “Waste Management. Research in Practice” в рамках проекту “Support of young university capacity in education and research and science activities in Ukraine” (Чеська Республіка, Чеський природничий університет в Празі, 2020) - к.т.н. Васькіна І. В., к.т.н. Васькін Р. А.

Мета-аналіз реакції ґрунту на додавання дигестату: накопичення органічного вуглецю в ґрунті та накопичення вмісту поживних речовин (Швеція, Університет Лінчепінгу, 2019) – к.т.н. Аблєєва І. Ю.

Моделювання біопроцесів переробки фосфогіпсових відходів та організація низки семінарів з розробки стратегії міжнародного проєктного співробітництва в рамках Горизонт2020 (Франція, Laboratoire d'Automatique et de Génie des Procédés, Університету Клода Бернара Ліона I, 2016) – д.т.н. Черниш Є. Ю.

Дослідження екологічно безпечних технологій рециклінгу відходів і оцінка їх життєвого циклу (Словацька Республіка, Інститут інженерії довкілля, Факультет цивільного будівництва, Технічний університет Кошице, 2018) – д.т.н. Черниш Є. Ю.

Дослідження фосфогіпсу як субстрату для зростання бактерій в біопроцесах захисту довкілля (Японія, м. Касугаї, Лабораторія Хасегави, Коледж біонауки і біотехнологій Університету Тюбу, 2019) – д.т.н. Черниш Є. Ю.

Ознайомлення з лабораторною базою та здійснення мікробіологічних досліджень археїв у культуральному середовищі з фосфогіпсом (Японія, м. Саппоро, Інститут наук про низькі температури, Університет Хоккайдо, 2019) – д.т.н. Черниш Є. Ю.

Дослідження впливу фосфогіпсу на процес темного бродіння з отриманням біоводню та інших біопродуктів. Були організовані і проведені семінари з розробки стратегії міжнародного співробітництва на рівні грантів ЄС (Німеччина, Лабораторія інженерії біотехнологій, факультет біотехнології, Технічний університет Берліна (TU Berlin), 2019-2020) – д.т.н. Черниш Є. Ю.

Ознайомлення з лабораторною базою та обмін досвідом щодо методів дослідження і презентація досліджень у сфері біоенергетичного рециклінгу відходів (Чеська Республіка, Дослідна група з досліджень біогазу, Чеський природничий університет в Празі, 2020) – д.т.н. Черниш Є. Ю.

 

МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ

  • Програма Fulbrigh
  • Програма DAAD
  • Програми Latvian Scholarship
  • Програми UGRAD
  • Програми Slovak National Scholarship

Місцезнаходження:

ауд. 115, 1-й поверх, центральний корпус

Телефон: +380 (542) 33-12-05

E-mail: [email protected]

Кафедра екології та природозахисних технологій,

Сумський державний університет,

вул. Римського-Корсакова, 2,

м. Суми, Україна, 40007.